Grand Prix:
Denys Shtybel, Ruslan Kulinchenko, Nataliya Kulinchenko
Features of age distribution of female patients with internal disorders of temporomandibular joints
Danylo Halytskyi Lviv National Medical University
a) Nauki Przyrodnicze: Młodzi Naukowcy
I Nagroda:
Natalia Wiktorczyk, Krzysztof Skowron, Katarzyna Grudlewska, Eugenia Gospodarek-Komkowska
Frequency of selected virulence genes among Listeria monocytogenes strains isolated from fish and fish processing plants
Department of Microbiology, Faculty of Pharmacy, Nicolaus Copernicus University, Collegium Medicum of L. Rydygier, Bydgoszcz, Poland
II Nagroda:
Kinga Pajdzik
Aptamery – alternatywa dla przeciwciał?
Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
III Nagroda:
Grzegorz Kalisz, Anna Gawęcka
The role of stress factor in the treatment of canine lymphoma – case report
Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Melania Pełczyńska – Socha, Roland Kusy
Kastracja jednostronna jako metoda leczenia skrętu jądra z zachowaniem zdolności reprodukcyjnej ogiera – opis przypadku
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
b) Nauki Medyczne: Młodzi Naukowcy
I Nagroda:
Alicja Porenczuk, Bartłomiej Jankiewicz, Bartosz Bartosewicz, Agnieszka Mielczarek
Profil uwalniania jonów fluorkowych z cementu szkło-jonomerowego modyfikowanego żywicą i wzbogaconego w bioaktywne szkło
Zakład Stomatologii Zachowawczej, Warszawski Uniwersytet Medyczny
II Nagroda:
Magdalena Walasek, K. Skalicka-Woźniak
Izolacja związków kumarynowych z owoców Heracleum mantegazzianum Sommier & Levier oraz Angelica officinalis L. z wykorzystaniem wysokosprawnej chromatografii przeciwprądowej
Katedra Warzywnictwa i Roślin Leczniczych, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katedra i Zakład Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych, Uniwersytet Medyczny
w Lublinie
III Nagroda:
Grzegorz Zieliński, Marta Suwała, Katarzyna Lipa, Michał Ginszt, Piotr Gawda
Wpływ lateralizacji na napięcie mięśniowe – badania pilotażowe
Zakład Fizjoterapii i Rehabilitacji, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wyróżnienie:
Tadeusz Kałużewski, Lucyna Morzuch, Adam Jędrzejczyk, Marek Różniecki, Michał Bednarek
The values of fluorescence in situ hybridisation in detecting urothelial carcinogenesis. Retrospective evaluation of UroVysion test results
GENOS Laboratory of Medical Genetics, Zapolice, Poland
Department of Urology, the JP II Voividship Hospital in Belchatow, Belchatow, Poland
Non-Public Department of Urology Rozniecki and Partners, Voividship Hospital in
Zduńska Wola, Zduńska Wola, Poland
Wyróżnienie:
Kumbukgolla W.W.
Bacterial Microbiome of Herbal Drugs
Faculty of Medicine and Allied Sciences
Rajarata University of Sri Lanka
Wyróżnienie:
Krzysztof Kozak, Rafał Wójcik, Maciej Czerwonka, Sławomir Mańdziuk, Barbara Madej-Czerwonka
Onkoplastyka – nowe spojrzenie na chirurgiczne leczenie raka piersi
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Wyróżnienie:
Kamil Janeczek, Anna Bodajko-Grochowska, Magdalena Kowalska, Arkadiusz Jędrzejewski, Andrzej Emeryk
3- letnia dziewczynka z objawami brzusznymi oraz lewostronnym ściszeniem szmeru pęcherzykowego. Maska brzuszna zapalenia płuc, a może problem chirurgiczny? – opis przypadku
Klinika Chorób Płuc i Reumatologii Dziecięcej II Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Wyróżnienie:
Maciej Cebula, Jacek Komenda, Sandra Modlińska, Dr hab. n. med. Katarzyna Gruszczyńska, Dr n. med. Magdalena Machnikowska-Sokołowska
Analiza urazów ręki wśród dzieci województwa śląskiego w oparciu o retrospektywną analizę zdjęć RTG
Zakład Radiodiagnostyki i Radiologii Zabiegowej, Wydział Lekarski w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
Zakład Diagnostyki Obrazowej, Wydział Lekarski w Katowicach, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Wyróżnienie:
Mateusz Szadkowski, Natalia Czerniak, Ireneusz Balicki
Zastosowanie soczewek kontaktowych i keratektomii urządzeniem Algerbrush do leczenia wrzodów rogówki o oddzielonym nabłonku u królika
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
c) Nauki Przyrodnicze: Doktoranci:
I Nagroda:
Aleksandra Szabelak, Kornel Kasperek, Adam Bownik, Małgorzata Kwiecień, Grażyna Jeżewska-Witkowska
Efekty oddziaływania L-karnityny na parametry behawioralne i fizjologiczne rozwielitki (Daphnia magna)
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
II Nagroda:
Konrad Rudnicki, Sławomir Domagała, Sławomira Skrzypek
Voltammetric studies of the veterinary drug – clorsulon at a glassy carbon electrode
Zakład Elektroanalizy i Elektrochemii; Katedra Chemii Nieorganicznej i Analitycznej, Wydział Chemii, Uniwersytet Łódzki
III Nagroda:
Szot P., Parzymies M., Poniewozik Monika
Wpływ regulatorów wzrostu na wzrost i rozwój protokormów Paphiopedilum sp. w kulturach in vitro
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Jakub Knurek, dr hab. Magdalena Staszczak
Wpływ światła czerwonego i białego na sekretom Trametes versicolor w warunkach inhibicji proteasomalnej degradacji białek
Katedra i Zakład Biochemii i Biotechnologii, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Analityki Medycznej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie,
Zakład Biochemii, Wydział Biologii i Biotechnologii, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Wyróżnienie:
Milena Wasilewska, Marzena Jeżewska-Zychowicz
Uwarunkowania skłonności do zwiększenia spożycia produktów będących źródłem błonnika pokarmowego wśród mężczyzn w wieku 40 lat i więcej
Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Wyróżnienie:
Sebastian Niestępski
Izolacja i identyfikacja środowiskowych bakterii z grupy Bacteroides fragilis
Katedra Mikrobiologii Środowiskowej, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wyróżnienie:
Mateusz Ossowski
Ocena właściwości bakteriobójczych moczu ludzkiego wobec ziarniaków z rodzaju Staphylococcus
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Urszula Maciołek, Anna Kuźniar, Ewaryst Mendyk, Jan Kalembkiewicz, Małgorzata Kosińska, Lidia Zapała
The study of chemical composition and structure of NaQSA
Department of Inorganic and Analytical Chemistry, Faculty of Chemistry, Rzeszow University of Technology
Analytical Laboratory, Faculty of Chemistry, Maria Curie-Skłodowska University
d) Nauki Medyczne: Doktoranci:
I Nagroda:
Tomasz Ginda, Karol Taradaj, dr n. med. Piotr Maciejewicz
Ocena zmian morfologicznych rogówki przed i po porodzie – badania pilotażowe
Warszawski Uniwersytet Medyczny
II Nagroda:
Ktarzyna Kaszubska, Izabela Banaszkiewicz, Joanna Kowalczyk, Barbara Budzyńska, Grażyna Biała
Wpływ jednorazowego podania mefedronu, MDMA i amfetaminy na zachowania depresyjne u myszy
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
III Nagroda:
Agata Dutkiewicz, Teresa Grzelak
Determinanty nieprawidłowych postaw żywieniowych wśród pacjentów niedożywionych
Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, Katedra Psychiatrii Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Zakład Biologii Chorób Cywilizacyjnych, Katedra Chemii i Biochemii
Klinicznej, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Wyróżnienie:
Magdalena Wąsik, Katarzyna Nazimek, Krzysztof Bryniarski
Phenotyping of effector cells in delayed-type hypersensitivity reaction to cow’s milk casein
Department of Immunology, Jagiellonian University Medical College, Cracov
Wyróżnienie:
Monika Zielińska, Jadwiga Hamułka, Aleksandra Wesołowska
Macronutrient and energy content of breastmilk during the first six month of lactation
Department of Human Nutrition, Faculty of Human Nutrition and Consumer Sciences, Warsaw University of Life Science – SGGW
Laboratory of Human Milk and Lactation Research at Regional Human Milk Bank in Holy Hospital, Department of Neonatology, Medical University of Warsaw
Wyróżnienie:
Tomasz Ginda, Karol Taradaj, dr n. med. Piotr Maciejewicz
Zmiany parametrów odcinka przedniego oka u kobiet w ciąży – przegląd literatury
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Wyróżnienie:
Michał Palonka, Magdalena Gontarz, Rafał Kuś, Janusz Milanowski
TSLP as a new important factor of inflammation and airways remodeling in severe asthma
Medical University of Lublin
Wyróżnienie:
Kornel Mikołajczyk
Lokalne i układowe mechanizmy adaptacyjne tkanki kostnej u zawodników wspinaczki sportowej
Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
e) Nauki Przyrodnicze: Studenci:
I Nagroda:
Jakub Hawryluk, Anna Burdzińska, Zbigniew Gajewski
Porównanie wpływu macierzy zewnątrzkomórkowej z pęcherza moczowego świni na żywotność, proliferację oraz odporność na stres oksydacyjny mezenchymalnych komórek macierzystych izolowanych od ludzi i świni domowej
Warszawski Uniwersytet Medyczny, Klinika Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, Warszawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Katedra Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Warszawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Weterynaryjne Centrum Badawcze, Warszawa
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Centrum Badań Biomedycznych, Warszawa
II Nagroda:
Patrycja Skowronek, Justyna Tyszczuk
Białko w diecie pszczół – źródło i znaczenie
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
III Nagroda:
Emilia Michałowska, Paulina Hołub, Maksymilian Woźnicki, Aleksandra Skiba, Iwona Jędrzejczyk
Identyfikacja i ocena zróżnicowania genetycznego wybranych gatunków ślazu za pomocą cytometrii przepływowej i markerów molekularnych ISSR
Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy w Bydgoszczy
Wyróżnienie:
Sylwia Paluch, Karolina Misztal
Wpływ pestycydów na organizmy żywe
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Patrycja Chabroszewska, Kamil Drabik, Kostiantyn Vasiukov, Agnieszka Adamczuk, Justyna Batkowska
System utrzymania kur nieśnych a zawartość metali ciężkich w jajach konsumpcyjnych
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Tomasz Kalinowski
Syntetyczne rybozymy „Hammerhead” oraz ich zastosowania w leczeniu chorób nowotworowych i wirusowych
Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego
Wyróżnienie:
Martyna Wasilewska
Przeciwciała monoklonalne – nowoczesna produkcja i zastosowania
Wydział Biochemii, Biotechnologii i Biofizyki, Uniwersytet Jagielloński
Wyróżnienie:
Kinga Stopa
Białka samoistnie nieuporządkowane
Wydział Biochemii, Biotechnologii i Biofizyki, Uniwersytet Jagielloński
Wyróżnienie:
Maciej Maciejczyk, Paweł Mroczek, Weronika Pyka, Ewelina Nytko,
Konrad Synowiec
Cud – miód i owoce – porównanie właściwości antyoksydacyjnych wybranych polskich i światowych produktów spożywczych
Katedra i Zakład Chemii, Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Wyróżnienie:
Radosław Lewoń, Joanna Pietrzak-Zawadka
Media społecznościowe i ich znaczenie w edukacji przyrodniczej
Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce
f) Nauki Medyczne: Studenci:
I Nagroda:
Tatjana Pantejeva, Arvils Neško, Dr. Mareks Mačuks
Case study: Titanium allergy after tendon refixation with suture anchor in a patient with supraspinatus calcifying tendonitis
Rīga Stradiņš University, Latvia
Vidzeme Hospital, Latvia
II Nagroda:
Maciej Kamiński, Monika Długoń, Paulina Grzesik, dr n. med. Żaneta Kimber-Trojnar,
Prof. dr hab. n. med. Bożena Leszczyńska Gorzelak
Influence of pre-pregnancy body mass index and gestational weight gain on the results of bioelectrical impedance analysis as well as body weight changes in the post-partum period
Chair and Department of Obstetrics and Perinatology, Medical University of Lublin, Poland
III Nagroda:
Niejadlik Paweł, Margiel Marta, Balicki Ireneusz, Szadkowski Mateusz
Obrazowanie martwicowego zapalenia rogówki u kota przy użyciu optycznej koherentnej tomografii
Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
Wyróżnienie:
Julia Leśniewska, Jakub Gawryś, Karolina Gawryś, Agnieszka Pawelak, Mikołaj Mikołajczyk
Komórki macierzyste – nowy ratunek w kardiologii?
Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wyróżnienie:
Christiana Lucas, Georgia Lucas, Nicholas Lucas, Joanna M. Krzowska-Firych
The concentration of orexin in patients with chronic hepatitis C infection during antiviral therapy
Clinical Research Association for Infectious Disease at the Department of Infectious Diseases, Medical University of Lublin, Poland
Department of Infectious Diseases, Medical University of Lublin, Poland
Wyróżnienie:
Maria Gołębiowska, dr.n.med. Beata Gołębiowska
Newest findings on computer gaming addiction treatment
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wyróżnienie:
Łukasz Pietrzyński, Mateusz Rajchel, Maciej Kaspera, Joanna Symela, dr Tatiana Pietrzyńska
Zaawansowany rak podstawnokomórkowy skóry twarzy w opiece paliatywnej – opis przypadku
Katedra Medycyny Paliatywnej, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Wyróżnienie:
Patrycja Krynicka, Barbara Zapała, Justyna Pawińska
Związek polimorfizmów genu FFAR4 z ryzykiem wystąpienia zespołu metabolicznego
Katedra Biochemii Klinicznej, Uniwersytet Jagielloński, Kraków;
Collegium Medicum
Wyróżnienie:
Michał Śliwa, Marcin Kostuj, Przemysław Szczotka, Karina Sypek, Kamil Kowal
Wykorzystanie druku 3D w medycynie – Dziś i jutro
Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
g) Sesja plakatowa nauk przyrodniczych i medycznych: Młodzi Naukowcy:
I Nagroda:
Dorota Lorkiewicz-Muszyńska, Agnieszka Cugier
Zmienność cech budowy zatoki czołowej we współczesnej populacji polskiej
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia, Departament ds. Służb Mundurowych, Warszawa,
Katedra i Zakład Medycyny Sądowej, Uniwersytet Medyczny im. K. Marcinkowskiego
w Poznaniu
II Nagroda:
Agnieszka Szopa, Kubica Paweł, Klimek-Szczykutowicz Marta, Ekiert Halina
Schisandra rubriflora as an alternative source of dibenzocyclooctadiene lignans, compounds with high importance in medicine and cosmetology – preliminary results
Chair and Department of Pharmaceutical Botany, Collegium Medicum, Jagiellonian University
III Nagroda:
Anna Jurek, dr hab. Aneta Strachecka
Differences in the antioxidant enzyme activities in the hemolymph of overwintering Apis mellifera rebel and non-rebel workers
University of Life Sciences in Lublin
Wyróżnienie:
Paulina Miziak, Estera Okoń, Ewelina Gumbarewicz, Agata Jarząb, Anna Wawruszak
Nanocząsteczki w medycynie
Katedra i Zakład Biochemii i Biologii Molekularnej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Wyróżnienie:
Korniienko Mariia
Surgical treatment of patients with chronic periapical processes by improvement of surgical techniques and postoperative treatment schemes
Department of Surgical Dentistry and Maxillofacial Surgery
Danylo Halytsky Lviv National Medical University
h) Sesja plakatowa nauk przyrodniczych i medycznych: Doktoranci:
I Nagroda:
Aleksandra Bożyk, Paweł Krawczyk, Kamila Wojas-Krawczyk, Karolina Rożenek
Rola badań genetycznych w doborze leczenia u chorej na gruczołowego raka płuca
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
II Nagroda:
Weronika Strzempek, Maciej Strzempek, Gabriela Wyszogrodzka, Barbara Gil
Investigating biocompatibility of CPO-27 materials as a potential drug carrier
Wydział Chemii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków;
Collegium Medicum, Zakład Cytobiologii, Uniwersytet Jagielloński, Kraków
III Nagroda:
Natalia Dobros, Katarzyna Zawada, Sylwia Skąpska, Krystian Marszałek, Łukasz Woźniak
Wpływ przechowywania na pojemność antyoksydacyjną napojów funkcjonalnych na bazie soków owocowych
Warszawski Uniwersytet Medyczny, Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, Zakład Chemii Fizycznej
Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego, Zakład Technologii Przetworów Owocowych i Warzywnych
Wyróżnienie:
Wioletta Rozpędek, Adam Wawrzynkiewicz, Alicja Nowak – Zduńczyk, Dariusz Pytel, Ireneusz Majsterek
Zastosowanie niskocząsteczkowych inhibitorów kinazy PERK jako innowacyjna strategia przeciwnowotworowa
Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
Uniwersytet Medyczny w Południowej Karolinie, USA
Wyróżnienie:
Anna Grzesiakowska, Szeleszczuk O., Kasprowicz M.
Cytotoxic effect of silver nanoparticles on DNA integrity in chinchilla bone marrow cells – preliminary research
Zakład Anatomii Zwierząt, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Zakład Fizyki, Wydział Rolniczo-Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Wyróżnienie:
Karolina Nowak, Agnieszka Olejnik
Możliwości oznaczania leków i narkotyków w płytkach paznokciowych
Katedra Medycyny Sądowej, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Katedra Analityki Medycznej, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wyróżnienie:
Mateusz Fic, Małgorzata Kaplewska,
Kreatynina na wyciągnięcie ręki
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
i) Sesja plakatowa nauk przyrodniczych i medycznych: Studenci:
I Nagroda:
Tereza Hrynokh, Ruslan Kulinchenko, Volodymyr Hrynokh
Proportion distribution of females’ primary visits with internal disorders of temporomandibular joints according to the seasonality of the year
Danylo Halytskyi Lviv National Medical University
II Nagroda:
Alicja A. Zielińska, Andrzej Wolan
Deuterowane analogi substancji aktywnych – wpływ substytucji protu deuterem
na ich właściwości farmakologiczne
Wydział Chemii, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
III Nagroda:
Dominika Żebracka, Adrian Masłowski, Karolina Krzyżowska
Techniki preparatyki osteologicznej wybranych zwierząt
Katedra Zoologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski, Katowice
Wyróżnienie:
Angelika Andrzejewska, Karolina Lisiak – Teodorczyk, Piotr Bociąg, Grzegorz Cholewiński, Jacek Wojciechowicz
Diagnostyka molekularna wybranych chorób układu mięśniowego i nerwowego
u koni
Centrum Badań DNA, Poznań
Wyróżnienie:
Adrian Masłowski, Artur Taszakowski, Patrycja Ledwoń
Trechinae (Coleoptera: Carabidae) Beskidu Wschodniego
Katedra Zoologii, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski, Katowice
Wyróżnienie:
Aleksandra Werłos, Aleksandra Uzar, Patrycja Ostrogórska, Barbara Prażmowska
Niedotlenienie okołoporodowe jako problem interdyscyplinarny
Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie, Polska
Pracownia Podstaw Opieki Położniczej, Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w Krakowie, Polska
Organizatorzy serdecznie gratulują i dziękują za udział w Konferencji!